Vloga transformacijskega podjetništva, pripravljenosti na spremembe in kontraproduktivnega delovnega vedenja dela pri povečanju uspešnosti zaposlenih

Avtorji

  • Febri Nila CHRISANTY University of Indonesia, Faculty Economics and Business, Depok
  • Michael Surya GUNAWAN University of Indonesia, Faculty Economics and Business, Depok
  • Retno W. WIJAYANTI University of Indonesia, Faculty Economics and Business, Depok
  • Budi W. SOETJIPTO University of Indonesia, Faculty Economics and Business, Depok and University of Pertamina, Faculty Economics and Business, Jakarta

Povzetek

Ozadje in namen: Trajno p odjetje u ravnoteži g ospodarski i n d ružbeni v pliv, m edtem k o t ransformacijsko p odje­tništvo ustvarja ravnotežje med gospodarskim in družbenim vplivom. Namen te raziskave je proučiti vpliv trans­formacijskega podjetništva na povečanje organizacijske pripravljenosti na spremembe, zmanjšanje kontraproduk­tivnega delovnega vedenja in povečanje uspešnosti zaposlenih. Poleg tega želi prispevek proučiti, v kolikšni meri organizacijska pripravljenost vpliva na spremembe in kontraproduktivno delovno vedenje na uspešnost zaposlenih.
Metodologija: Podatki so bili zbrani z anketo v 257 podružnicah državne banke. Za preizkus predlaganega modela smo uporabili model strukturne enačbe (SEM).
Ugotovitve: Transformacijsko podjetništvo pozitivno in pomembno vpliva na organizacijsko pripravljenost na spre­membe in uspešnost zaposlenih ter negativno in pomembno vpliva na kontraproduktivno delovno vedenje. Poleg tega je študija pokazala znaten pozitiven učinek organizacijske pripravljenosti na spremembe na uspešnost zaposle­nih in izrazito negativen učinek kontraproduktivnega delovnega vedenja na uspešnost zaposlenih.
Zaključek: Glavna ugotovitev te študije je, da se učinkovitost transformacijskega podjetništva kaže pri neposre­dnem vplivu na uspešnost zaposlenih. Vendar vpliv, ki ga ima transformacijsko podjetništvo na pripravljenost na spremembe in na kontraproduktivno delovno vedenje, poveča njegov vpliv na uspešnost zaposlenih. Neposredni učinek na je veliko pomembnejši od prej omenjenih dveh. Iz tega izhaja, da v volatilnih in dinamičnih so delovnih situacijah (notranjih in zunanjih), pripravljenost zaposlenih na spremembe lahko pomaga, da se spoprimejo s tako nestanovitnostjo in dinamiko in dosežejo boljše rezultate.
Ključne besede: Organizacijsko zaupanje; Organizacijska zavezanost; Zdravstvene organizacije, Strateško upravljanje

Objavljeno

2021-03-01

Številka

Rubrike

Razprave